20 maja 2024
Blisko 50 młodych przyjęło obowiązki lektorów w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczyste przyjęcie w poczet lektorów odbyło się w świątyni pw. św. Ojca Pio w Gdańsku. Liturgii przewodniczył abp Tadeusz Wojda wraz z opiekunami lektorów i Moderatorami Zespołu Duszpasterstwa SL. W homilii metropolita gdański przypomniał o sensie uroczystości Zesłania Ducha Świętego. - To moment posłania wszystkich do codzienności, byśmy dzielili się doświadczeniem Zmartwychwstania Pana z innymi i w ten sposób budowali wiarę. W naszym życiu też jesteśmy tacy jak uczniowie. Jesteśmy posłani do innych. To Duch Święty prowadzi nas, wskazuje i tak jak uczniów z Wieczernika, tak nas nieustannie wyprowadza z naszej wygody, czasem z lękiem i niepewnością, po to byśmy stali się żywymi świadkami Zmartwychwstałego Pana. Taki jest sens tej uroczystości, która nas posyła, sprawia że stajemy się wierzącymi, bo otrzymaliśmy Ducha Świętego - mówił abp Wojda - Autor tekstu: Piotr Piotrowski, czytaj więcej: https://gdansk.gosc.pl/doc/8812721.Archidiecezjalna-promocja-lektorow
Zobacz zdjęcia z wydarzeń
Lektorzy
Szkoła lektora
Halowy turniej piłki nożnej
Halowy turniej piłki nożnej
Halowy turniej piłki nożnej
Akcje
Dobry pokarm dla duszy
Nie ma nic równie wielkiego jak Eucharystia. Gdyby Bóg miał coś cenniejszego - ofiarowałby nam to.
Św. Jan Maria Vianney