Dziś, 9 marca, w dniu kiedy Kościół wspomina św. Dominika Savio – patrona ministrantów – mamy dla Was wspaniałe wieści!
Właśnie dziś oficjalnie wszedł w życie Statut Duszpasterstwa Służby Liturgicznej Archidiecezji Gdańskiej, zatwierdzony i podpisany przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Tadeusza Wojdę.
To ogromny sukces naszego Duszpasterstwa i owoc wielu starań! Nowy statut to przede wszystkim wielki krok naprzód, który ma służyć dobru i jeszcze lepszemu rozwojowi wszystkich tych, którzy na co dzień posługują przy ołtarzu – naszych wspaniałych ministrantów, lektorów oraz schol parafialnych.
Cieszymy się, że możemy wspólnie tworzyć tak silną, uregulowaną i pełną zapału wspólnotę, by jeszcze piękniej służyć Bogu i ludziom.
Św. Dominiku Savio, módl się za nami!